Sınava girerken okunacak dua hangisidir? Sınava giren kişiye okunacak dua...

Öğrencilerin zorluklarla karşılaşmaması ve sınavda heyecanlanıp hata yapmamaları için sınava girmeden önce ve ya sınavda bazı duaları okumaları tavsiye edilir. Peki sınava girerken hangi dualar okunur? İşte sınava girmeden önce okunacak dualar...

HABER
HABER
25 Haziran 2021 Cuma 10:36
Sınava girerken okunacak dua hangisidir? Sınava giren kişiye okunacak dua...

Öğrencilerin sınavda heyecanlarına yenik düşmemesi ve bildiklerini kolaylıkla yapabilmesi için okunması tavsiye edilen bazı dua ve ayet-i kerimler bulunur. Bu duaları okuyanların işlerinin kolaylaşacağı, zorlanmayacağına rivayet edilir. Derslerini çalışmış öğrencilerin heyecanlanamaması ve bildiklerini rahatça yapabilmesi için bu duaların okunması tavsiye edilir. 

Sınava Girmeden Önce Hangi Dualar Okunur?

Öğrencilerin sınavdan önce okuyacakları dualar şöyledir:

1- Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve'c'al li min ledünke sultânen nasîrâ.  (İsra suresi 80. ayet)

Meali: Ya Rabbi! Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çıkar. Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.

2- Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr

Meali: Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır.

3- Allahümme hır li vehter li. Vela teklini ala ihtiyari.

Meali: Allah'ım! Bu işi bana hayırlı kıl ve bu işi bana nasip eyle! Allah'ım beni kendi başıma bırakma. (Tirmizi,De'avat,90)

Bu duaların dışında sınava girmeden önce ve sınav esnasında Kalem Suresinin de okunması tavsiye edilir.

Kalem Suresi faziletleri nelerdir? Kalem suresi Arapça okunuşu ve meali...Kalem Suresi faziletleri nelerdir? Kalem suresi Arapça okunuşu ve meali...

Son Güncelleme: 25.06.2021 10:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol