Mira isminin anlamı nedir? Mira ismi Kuran-ı Kerim'de geçiyor mu?

Mira ismi, anlam zenginliği ve birçok dilde olan geçtiği ve her dilde de farklı anlamlara geldiği için aileler tarafından tercih edilmektedir. Mira, özellikle son yıllarda anne babaların çocuklarına verdiği isim olarak görülmektedir. Peki Mira ismi Kuran-ı Kerim'de geçiyor mu? İ

HABER
HABER
02 Haziran 2021 Çarşamba 09:36
Mira isminin anlamı nedir? Mira ismi Kuran-ı Kerim'de geçiyor mu?

Mira ismi, tınısı ve anlamı itibariyle ailelerin dikkatini çekerek son yıllarda yeni doğan kız bebeklere verilmektedir. Türkçe bir kelime olmayan Mira, birçok farklı dilde kullanılmaktadır. Mira, her dilde farklı bir anlam taşımaktadır. Dini açıdan da kıymetli olan Mira, İslam hassasiyeti olan aileler de çocuklarına kullanmaktadır.

Mira İsminin Anlamı

Birçok dilde yer alan Mira ismi, her dile farklı anlamlara gelmektedir. Rus dilinde dünya, Arap dilinde tartışma - münakaşa, İbranice sınır, İspanyol dilinde bakmak - gözlemlemek, Latince hayret verici ve olağanüstü, Sanskritçe okyanus, İtalyanca nişan, nişan alma, hedef, amaç anlamına gelmektedir. Türkçe de ise ışık saçan anlamına geldiği belirtilir. Mira, aynı zamanda Kuran-ı Kerim’in Kehf Suresinin 22. Ayetinde de yer almaktadır. Mira ismini aynı zamanda, hayat enerjisi yüksek, kendisi ve çevresindekilere yardım eden kişiyi ifade etmektedir. 

Son Güncelleme: 02.06.2021 09:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol