Erzurum'da 'kar kaplanları'nın ilkbahardaki zorlu karla mücadelesi drone ile görüntül

İş makineleri desteğindeki ekipler, uzun süredir kardan kapalı olan Erzurum-Tekman yolunu açmak için kalınlığı metrelerce yüksekliğe ulaşan kar ile mücadele ediyor.

HABER
HABER
31 Mart 2021 Çarşamba 20:08
Erzurum'da 'kar kaplanları'nın ilkbahardaki zorlu karla mücadelesi drone ile görüntül
Erzurum
.w3-content { max-width: 100%; margin: auto;} .w3-tooltip, .w3-display-container {position: relative;} .w3-black, .w3-hover-black:hover { color: #fff!important; background-color: #000!important;} .w3-display-left { position: absolute; top: 50%; left: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(-0%,-50%);} .w3-display-right { position: absolute; top: 50%; right: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(0%,-50%);} .w3-btn, .w3-button {-webkit-touch-callout: none;-webkit-user-select: none; -khtml-user-select: none;-moz-user-select: none; -ms-user-select: none;user-select: none;} .w3-btn, .w3-button {border: none;display: inline-block;outline: 0;padding: 8px 16px;vertical-align: middle;overflow: hidden;text-decoration: none;color: inherit;background-color: inherit;text-align: center;cursor: pointer;white-space: nowrap;} Erzurum'da "kar kaplanları"nın ilkbahardaki zorlu karla mücadelesi drone ile görüntülendi Erzurum'da ilkbahar mevsimine rağmen karla mücadele ekiplerinin kardan kapalı Tekman yolunu açma çalışması, Anadolu Ajansı (AA) ekibince drone ile görüntülendi. ( Sagip Sezginer - Anadolu Ajansı )

Erzurum'da ilkbahar mevsimine rağmen karla mücadele ekiplerinin kardan kapalı Tekman yolunu açma çalışması, Anadolu Ajansı (AA) ekibince drone ile görüntülendi.

Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü ekipleri, Tekman ilçesine alternatif ulaşım sağlayan 2 bin 885 rakımlı Palandöken Geçidi'nde yeniden ulaşım sağlanması için çalışma yürütüyor.

Çalışmalara, Karayollarına ait kar savurma araçları, kepçe, greyderler ve kamyonlar ile 8 personel katılıyor.

Ekipler, özellikle kış boyunca etkili olan kar ve tipi nedeniyle kar kalınlığının metrelerce yüksekliğe ulaştığı söz konusu yolu cuma gününe kadar açmayı hedefliyor.

Yolu açmak için yoğun mesai harcayan ekiplerin çalışması gece gündüz sürüyor.

Ekiplerin, martın son günündeki yoğun karla mücadele çalışması AA ekibince de drone ile görüntülendi.

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 31.03.2021 20:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol