Epilepsi hastası işsiz baba faturayı ödeyemedi, doğal gaz saati söküldü

Tekirdağ'da epilepsi hastası olan 2 çocuk babası Nasuf Çalışkan faturaları ödeyemediği için doğal gaz saati söküldü. Epilepsi nöbetleri yüzünden işten çıkarıldığını ve iş bulamadığını söyleyen Çalışkan 'Çalışmak istiyorum' dedi.

HABER
HABER
28 Mayıs 2021 Cuma 09:04
Epilepsi hastası işsiz baba faturayı ödeyemedi, doğal gaz saati söküldü

Olay, Kapaklı ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, 2 çocuk babası Nasuf Çalışkan, epilepsi nöbetleri yüzünden bir süre önce işinden kovuldu. Hiçbir iş yerinin hastalığı nedeniyle kendisini çalıştırmadığını ileri süren Çalışkan, geçimini sağlayamadığını anlattı. Çalışkan, bir süre önce geçirdiği trafik kazası sebebiyle kol ve bacağına platin takıldığını, ayrıca epilepsi hastalığı ile mücadele ettiğini söyledi. Yüzde 54 çalışma engeli de olduğu, eşi ve 2 çocuğu ile birlikte kirada oturduğunu belirten Çalışkan, bir süredir komşularının ve hayırseverlerin yardımı ile geçimini sağlamaya çalıştığını ifade etti. 

Ölüm döşeğindeyken adına kredi çektiler, borcu evlatlarına kaldıÖlüm döşeğindeyken adına kredi çektiler, borcu evlatlarına kaldı 
Çalışmak istiyorum

Kendisine iş verilmesini isteyen Nasuf Çalışkan, “Fabrikaya gidiyorum, işe almıyorlar. Gözümde renk körlüğü de var. Kaymakamlıktan, belediyeden aylık 300-400 lira maddi yardım çıkıyor. Kirada oturuyorum, yetmiyor. Faturayı ödeyemediğim için doğal gaz saatimi söktüler. Çalışmak istiyorum, yardım da olursa memnun olurum. Bankalara borcum var.” dedi.

 

KAYNAK : İHA
Son Güncelleme: 28.05.2021 09:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol