29 yaşındaki genç mühendisliği bıraktı, bisiklet tamircisi oldu

Yalova Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliğini bitiren 29 yaşındaki Mehmet Doğan mezun olduktan sonra 3 ay bir firmada mühendis olarak çalıştıktan sonra işten ayrılarak tamircilik yapmaya başladı.

HABER
HABER
13 Kasım 2021 Cumartesi 15:36
29 yaşındaki genç mühendisliği bıraktı, bisiklet tamircisi oldu

Üniversite hayatından itibaren gönül verdiği bisiklet sporu üzerine bir şeyler yapmak isteyen genç mühendis, kendine bir bisiklet tamirhanesi açtı. Tamirhaneyi aynı zamanda kafeye döndüren mühendis girişimci, burada bisiklet tamiri için gelen müşterilerine çay ve kahve servisi yapıyor. Bisiklet tamirhanesinin kahve olarak hizmet verdiğini görenler büyük şaşkınlık yaşıyor. Mühendisin tamirhanesine Bursa’nın her noktasından vatandaşlar bisikletlerini tamir ettirmek için getiriyor. Müşteriler burada bisikletleri tamir olurken çay ve kahvelerini yudumluyor. 

Evinin dış cephesi için 8 bin lira istediler, 200 liraya kendi yöntemiyle yaptıEvinin dış cephesi için 8 bin lira istediler, 200 liraya kendi yöntemiyle yaptıMÜHENDİSLİĞİ BIRAKTI, TAMİRCİ OLDU

Yalova Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliğinden mezun olduğunu ifade eden Mehmet Doğan, "Üniversitede bisikletle tanıştım. Bu tutkumdan vazgeçemedim. Mezun olduktan sonra 3 ay bir iş yerinde mühendis olarak çalıştım, ama mühendisliği bıraktım. Kendime tamirhane açtım. Burada bisikletleri tamir ederken gelen müşterilerime kafeye dönüştürdüğüm tamirhanemde çay ve kahve hizmeti veriyorum. Burada tamirhane ve kafeyi aynı mekanda işletiyorum. Bursa’da böyle bir mekana ihtiyaç vardı. Biz buraya gelen bisikletçilerin burada rahat etmesini istedik. Ben mühendis olduğum için bisikletlerini tamir ve bakım için getirenlerin içi rahat. Ben bu sektörde iyi bir hizmet verebileceğimi düşünüyorum. Bisiklet bakımını 100 liraya yapıyorum. Buraya çok kaliteli bisikletler geliyor" dedi.

KAYNAK : İHA

Son Güncelleme: 13.11.2021 15:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol