Yahudi Google çalışanlarından İsrail'e karşı imza kampanyası

İsrail’in Gazze’deki kanlı terör saldırılarına karşı Yahudi Google çalışanlarından İsrail’le olan sözleşmelerin sonlandırılması yönünde bir tepki geldi.

HABER
HABER
20 Mayıs 2021 Perşembe 10:04
Yahudi Google çalışanlarından İsrail'e karşı imza kampanyası

İsrail'in Gazze'de yaşayan Filistinlilere yönelik saldırıları için İsrail'e tepkiler peş peşe gelmeye devam ediyor. Son olarak bir grup Google çalışanının şirket içinde bir imza kampanyası düzenlediği ve şirket yönetiminden İsrail'le olan sözleşmelerin yeniden gözden geçirilmesini talep ettiği ortaya çıktı.

ABD merkezli uygulama Filistin'e yardımları askıya aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin açıklaması: Gerekirse bedel öderiz

Çalışanların dün başlattığı imza kampanyasında başta CEO Sundar Pinchai olmak üzere şirket yöneticilerine "İsrail ordusunun ve çete şiddetinin Filistinlilere verdiği zararın doğrudan tanınmasıyla Filistin ve İsrail'deki şiddetin görülmesi" çağrısı yapıyor.

YÜZLERCE ÇALIŞAN İMZALADI

Jewish Diaspora in Tech (Teknoloji Sektöründeki Yahudi Diasporası) isimli çalışan grubunun başlattığı kampanya kısa sürede 250 imzaya ulaştı. Insider'ın aktardığına göre, Google çalışanları sendikasının temsilcisi de metnin kaleme alınmasında ve imzaya açılmasında rol oynadı.

Ardından bir de kamuya açık versiyonu hazırlanan imza kampanyasına dünyanın her yerinden Google ya da teknoloji sektörü çalışanı olsun olmasın, herkes katılabiliyor.

Son Güncelleme: 20.05.2021 10:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol