Apple'ın en büyük tedarikçisi yeni sektörünü açıkladı

Apple’ın en büyük tedarikçilerinden olan Foxconn firması, toplam elektrikli araç sektörünün onda birinin tedarikçisi olmayı hedefliyor. Foxconn, elektrikli otomobil pazarına olan ilgiyi fırsat bilerek çalışmalarına başladı.

18 Ekim 2020 Pazar 14:08
Apple'ın en büyük tedarikçisi yeni sektörünü açıkladı

iPhone tedarikçilerinin en büyüğü olan Tayvan merkezli Foxconn, elektrikli otomobil pazarının agresif genişlemesini görerek çalışmalarına başladı.

 

 

Şirket, düzenlediği HHTD 20 etkinliğinde, pek çok markanın kullanımına sunulacak yeni elektrikli araç platformunu tanıttı.

Hatchback, sedan ve SUV modellerle kullanılabilecek

 

 

Her üreticide olduğu gibi bu platform da farklı farklı modellerin altyapısı haline getirilebilecek. Foxconn'un açıklamalarına göre platform hatchback, sedan hatta SUV modellerde bile kullanılabilecek.

Önden ve arkadan motorlu sistemleri destekleyecek platform, çift motor ve tüm tekerleklerden çekiş seçeneklerine de ev sahipliği yapabiliyor. Firma, platform ile otonom sürüş teknolojileri ve uzaktan güncelleme sistemini de sunacak.

Elektrikli otomobil pazarına giriş yapacak

Foxconn CEO'su Liu Young-way, Foxconn'un elektrikli araç üretmek istemediğini, ancak toplam elektrikli araç üretiminin yüzde 10'una batarya, araç internet hizmetleri gibi kilit ürünleri tedarik etme hedefini açıkladı.

 

Son Güncelleme: 18.10.2020 14:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol