Virüsten aynı aileden 5 kişi 20 gün içinde vefat etti, çocukları herkesi uyardı

Elazığ'da korona virüs (Covid-19) nedeniyle 20 gün içinde aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin yakınları ise virüsün aile içi ziyaretlerden dolayı yayıldığını ve bunun sonucunda ölümlerin art arda meydana geldiğini belirterek herkesi uyardı.

HABER
HABER
01 Nisan 2021 Perşembe 11:08
Virüsten aynı aileden 5 kişi 20 gün içinde vefat etti, çocukları herkesi uyardı

Elazığ'da geçtiğimiz yılın sonlarına doğru aynı aileden Cahit Dündar (74), Naci Dündar (62), Mehmet Hanifi Takak (79), Taliha Dündar (77) ve Necmiye Takak (64) Covid-19'a yakalandı. 3 kardeş ve eşleri 20 gün içinde hayatını kaybetti. 20 gün içerisinde 5 ölümle sarsılan aile, kendilerinin de pozitif olmasından dolayı cenazeleri kaldırmakta bile güçlük çekti. 3 kardeş ve eşlerinin cenazeleri merkeze bağlı Harmantepe köyü mezarlığına yan yana defnedildi. Hayatını kaybedenlerin yakınları ise son günlerde artan virüs nedeniyle herkesi dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Babasının kanser hastalığından dolayı hastanede tedavi gördüğünü sonrasında Covid-19'a yakalandığını belirten Esma Ceylan Dündar, “Babam kanser hastasıydı, iki ay hastanede yatma süreci oldu. Bu süreçte tedavisi devam ediyordu. Tedavisi devam ederken Ekim ayının sonunda Kayseri'de bir test vermemiz gerekiyordu ve o hafta Kayseri'ye gidip geldik. Bu süreçte amcalarım bizimle birlikteydi. Kardeşleri tedavi bulma amaçlı hastaneye gidip gelmede bize çok yardımcı oldu. Virüs vardı çok dikkat ediyorduk ve babam çok korkuyordu. Zaten bir hastalıkla mücadele ediyor, ölümle burun buruna düşüncesini hiçbir zaman kafasından atamıyordu. Hiç beklenmedik bir şekilde o ölüm daha da hızlı bir şekilde sizi bulacağı düşüncesi onu daha da korkutuyordu. Bu dönemde ihtiyaçlarını karşılamak ve ziyaret etmek için hepimiz tek tek hastane odasına giriş yapıyorduk. Olabildiğince dikkat etmeye çalışıyorduk, çift maskeli ve eldivenli bir şekilde. Ama olmadı. Virüs geldi, onu da buldu ve o süreç çok hızlı bir şekilde birkaç günün içerisinde oksijen seviyeleri düşmeye başladı. Kronik bir hastalığı vardı, beyin metastazı geçirmişti ve kimse virüsten şüphelenmedi. Hiç beklemediğimiz bir anda bir telefon geldi 'babanızı entübe edeceğiz' dediler. Babamı entübe ettiler ve başka bir hastaneye gönderdiler. O hastanede yapılan testlerde virüs olduğu anlaşıldı. Virüs o ciğerleri çok hızlı bir şekilde komple parçalamıştı. Babamın entübe edilmesinden 4-5 gün sonra vefat haberini aldık ve bu süreçte yanında olamadık. Çünkü ailemizin geri kalanını birçoğu virüs kapmıştı. Amcalarım onun için mücadele ederken onlar da virüs almışlardı ve cenazesine katılamadılar” dedi.

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 01.04.2021 11:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol