Sultanahmet esnafı pandemi öncesi günlerini arıyor

Pandemi dolayısıyla turizm sektöründe yaşanan durgunluk Sultanahmet'te faaliyet gösteren esnafın da sıkıntılar yaşamasına neden oldu. Pandemi öncesi en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen Sultanahmet'te esnaf eski günlerin özlemini çekiyor.

HABER
HABER
29 Nisan 2021 Perşembe 11:04
Sultanahmet esnafı pandemi öncesi günlerini arıyor
Pandemi dolayısıyla ülkeler bazında uçuşların kısıtlanması turizmi olumsuz etkiledi. Pandemi döneminde yabancı turistin önemli ölçüde azalması Sultanahmet'te faaliyet gösteren esnafın da işlerinde sıkıntılar yaşamasına neden oldu. Sultanahmet esnafı yabancı turistin az olmasından dolayı zararlarının büyük olduğunu ifade ederken, aşılanmanın yaygınlaşmasıyla eski günlerine dönmeyi umut ediyor.

''Aşılanmanın yaygınlaşmasını ve normale dönmeyi istiyoruz''

Sultanahmet'te faaliyet gösteren esnaf Ayhan Alkoç, ''Son 3-4 aydır turist yok denecek kadar az. Pandemi sürecinin ilk dönemlerinde yine az da olsa işlerimiz oluyordu. Bu son dalga ile Ocak ayından itibaren nerdeyse turist göremez olduk. Sultanahmet'te çalışanların çoğu primle çalışıyor ve bu çalışanlar zor duruma düştü. Sultanahmet'te şuan bulunan az sayıda turist de alışveriş yaparak esnafa katkı sağlayan turistler değil. Yeni uygulanacak kısıtlamalar ile tam kapanma olacak. Bu süreçte aşılanmanın yaygınlaşmasını ve hayatın tekrar normale dönmesini temenni ediyoruz'' dedi.

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 29.04.2021 11:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol