Sivil Toplum Kuruluşlarından bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, bazı emekli amirallerin açıklamasına ilişkin, herkesi, milli iradeyi vesayet altına alabilecek, tüm oluşum ve güç odakları karşısında, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmaya çağırdı.

HABER
HABER
04 Nisan 2021 Pazar 16:38
Sivil Toplum Kuruluşlarından bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki
İzmir

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK) Dönem Başkanı Ali Mamak, yaptığı yazı açıklamada, "millete rağmen millet adına" bildiri yayımlayan emekli amiralleri kınadıklarını belirtti.

Bu tür odaklara karşı, herkesi birlik, beraberlik ve dayanışma içinde geleceğe sahip çıkmaya davet eden Ali Mamak, şunları kaydetti:

"Unutulmasın ki 28 Şubat zihniyeti tarihimizin karanlık sayfalarında kalmaya mahkum olmuş, bu mahkumiyet onların boyunlarında kıyamete kadar asılı kalacaktır. 15 Temmuz'da milletimiz dışardan yönetildiği ve yönlendirildiği aşikar olan ve şanlı ordumuzun itibarına gölge düşürerek yapılan hain saldırıyı da asırlar geçse de unutmayacaktır. Dün 'Batı çalışma grubu' ile okulları, vakıfları ve dernekleri kıskaca alıp, bazılarını kapatmışlar, dindar insanları tasfiye etmişlerdir. Kadrolarıyla devletin önemli organlarına hakim olan 28 Şubat darbecileri, 'irticayla mücadele' kılıfıyla, milletimize düşmanlık yapmışlardır. Maalesef ki günümüz de halen bu zihniyetin devamı bazı emekli amiral aktör geçmişi unutmamızı istemektedirler. Ordumuzun ve milli iradenin yanında olan sivil toplum kuruluşlarımızı ve vatandaşlarımızı, milli iradeyi vesayet altına alabilecek, tüm oluşum ve güç odakları karşısında, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde geleceğimize sahip çıkmaya davet ediyoruz."

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 04.04.2021 16:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol