Sergen Yalçın'dan gündeme dair açıklamalar

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, Haber Global'de gündemdeki birçok konuyla ilgili konuştu.

17 Kasım 2020 Salı 21:08
Sergen Yalçın'dan gündeme dair açıklamalar

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

"2 HAFTADIR 10 KİŞİYİZ"

"2 haftadır 10 kişiyle antrenman yapıyoruz. Hazırlık maçı yapma niyetimiz vardı ama bu arada yapamadık bunu. Covid-19 nedeniyle savunma hattının tamamı yok. En son Hasic ve Oğuzhan’ın da testleti pozitif çıkt. Basakşehir maçına Necip, Rosier ve N’Sakala belki yetişebilir."

"HÜKMEN MAĞLUP KURALI İŞLEMEZ"

"Hükmen mağlup olma kuralı gelirse ligin oynanmasının hiçbir anlamı kalmayacak. Birçok kararda olduğu gibi bunun da sağlıklı bir karar olabileceğini düşünmüyorum."

"SINIRA KARŞI DEĞİLİM"

"Yabancı sınırının gelmesi konusunda bir sorunum yok ama 8 yabancı oynasın, 6 yabancı oyuncu kulüpte otursun gibi kurala karşıyım. Bu mantık, çok yanlış bir mantık."

"ZOR ŞARTLARDA GELDİK"

"Şu anda büyük takımda hocalık yaptığımızı hissedemiyoruz, ortam yok. Zor şartlarda geldiğimizi biliyorduk. En azından hastalık işi olmasaydı, oyuncularım da daha konsantre olablirdi. Bu ligdeki tüm hocalar için bu geçerli. Onu hissetmeniz için atmosferin olması lazım, taraftarların olması lazım. Heyecanın çok uzağında kaldık, hepimiz kaldık, ekstra bir dönemin içindeyiz."

"BEN BUNU DÜŞÜNEMEZ MİYİM?"2 H

"Sezon başında diyorlar ki Beşiktaş neden hazırlık maçı oynamadı? Sen o koltukta otururken hazırlık maçı oynadığımızı akıl ediyorsun ama ben Beşiktaş'ın hocası olarak akıl edemiyorum değil mi? İstediğin oyuncuya önlem al. Karşındaki oyuncu yetenekliyse, aldığın önlemler zayıf kalır. Kendimden biliyorum bunu."

"BAZI OYUNCULARLA SORUN VAR"

"Bazı oyuncularla ilgili sorun yaşıyoruz. İşin ekonomik tarafı var, federasyon tarafı var. Beşiktaşlılık kimliğim çok yukarıda olduğu için, her şeyde kulübün menfaatini düşünmek zorundayım. Biz kulübe 20-30 milyon eurolar harcatmadık, büyük paralar harcatıp büyük oyuncular almadık."

 

"KULÜBÜMÜZÜ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ"

"Ben de isterim elimde 100 milyon euroluk bir takım olsun, çok üst düzey, farklı oyuncular alabileyim. Biz kulübü düşünmek zorundayız, başkanımız da düşünmek zorunda. Ben buraya bir hedef doğrultusunda geldim, laf olsun diye gelmedim. Ben buraya başarılı olmaya, kendi kariyerimi daha yukarı çıkarmaya geldim. Bunun için de şartları zorluyorum. Çok fazla zorladığımda da bazen problem çıkıyor. Transferde çatışma, fikir ayrılıkları olabilir ama işin enteresan tarafı, bazın her şeyi biliyor. İçeride ne konuşsak, basına sızıyor. Başkan ile aramızda hiçbir zaman gerginlik olmadı. Ben mutsuz olsam zaten söylerim, içinde tutan bir adma değilim."

"GİZLİ KALMASI GEREKENLER VAR"

"Gizli kalması gereken bazı konuşmalar var, özellikle transfer döneminde. Bir oyuncu bir çıkıyor, sonra diğer takım da talip oluyor, bedeli 1 iken 4 oluyor. Televizyonda izliyorum, bizim takımda olanları bazen bir anlatıyorlar, vallaha benden daha iyi biliyorlar, şaşırıyorum."

"TARAFTARI GÖRÜNCE ŞOK OLDUM"

"O kadar çok taraftarı gördüğümde şok oldum. Beşiktaşlıların kalbinde, orada bir yerde duruyormuşum eğer. Bu beni acayip gururlandırdı. Ben burada büyük rakamlar almıyorum. Anadolu'da kazandığım rakamları alıyorum. Önüme birçok dosya geldi imzalamam için ama hiçbirini okumadım. Ben buraya taraftarlar ve başkanımız istediği için geldim. Taraftarımız bana bırak desin yarın bırakırım. Benim için tek önemli olan şey başarı..."
 

"BEN ROBOT DEĞİLİM"

"Sinirleniyorum bazen. Geçen maçtan sonra 'Transferi yapanlara sorun' dedim. Ben de kontrolü kaybedebilirim, robot değilim. Bu çok normal. Ağzımdan istemediğim laflar çıkabiliyor. Çıktığı zaman artık geçmiş olsun, cümleler oradan oraya gidiyor."

Son Güncelleme: 17.11.2020 21:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol