Savunma Sanayii’den dünyada bir ilk

Savunma Sanayii, dünyada bir ilki daha gerçekleştirdi. Deniz Kurdu Tatbikatı kapsamında ULAQ silahlı insansız deniz aracından ateşlenen güdümlü mermi hedefi başarı ile vurdu. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Bugün Mavi Vatan'ın korunması, Ege ve Doğu Akdeniz'de haklar

HABER
HABER
27 Mayıs 2021 Perşembe 21:36
Savunma Sanayii’den dünyada bir ilk

Ares Tersanesi ve Meteksan Savunmadan yapılan açıklamada, “Savunma sanayinde milli sermaye ile faaliyet gösteren Antalya merkezli ARES Tersanesi ve Ankara merkezli Meteksan Savunma tarafından özkaynaklarıyla geliştirilen ULAQ Silahlı İnsansız Deniz Aracı, Deniz Kurdu Tatbikatı kapsamında füze atışı gerçekleştirdi. Antalya bölgesinde gerçekleştirilen ve Roketsan tarafından geliştirilen harp başlıklı CİRİT Lazer Güdümlü Füze Sistemi atışında, hedef büyü bir başarıyla vuruldu” denildi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir başta olmak üzere Savunma Sanayii Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı üst düzey yetkililerinin katılım gösterdiği ULAQ SİDA atış töreni, ARES Tersanesi Genel Müdürü Utku Alanç ve Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Alparslan'ın konuşmaları ile başladı.

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 27.05.2021 21:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol