Sağlık Bakanlığı’na iki ödül birden

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı tarafından düzenlenen 15. E-Türkiye (eTR) Ödülleri töreninde Sağlık Bakanlığı üst üste üçüncü kez iki ödüle birden layık görüldü.

HABER
HABER
03 Haziran 2021 Perşembe 15:36
Sağlık Bakanlığı’na iki ödül birden

Covid-19 pandemisi ile mücadelenin en önemli uygulamaları olan Hayat Eve Sığar (HES) “Kamudan Vatandaşa En İyi Uygulama Ödülü”, Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemi (FİTAS) ise Enocta Özel Ödülü'nü aldı. TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı tarafından telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen 15. E-Türkiye Ödülleri töreninde kamu kurum ve kuruluşları ve yerel yönetimler başlığı altında 6 ödül ile bir özel ödül sahiplerini buldu.

“Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler”

Kamu kuruluşları başlığı altında “Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler” kategorisinde, Sağlık Bakanlığı daha önce e-Nabız Sistemi ve Engelsiz Sağlık İletişim Merkezi (ESİM) ile aldığı ödüllere yenilerini ekledi. Pandemi döneminde, güvenli sosyal hayatın en etkin aracı olarak kullanılan Hayat Eve Sığar uygulaması “Kamudan Vatandaşa En İyi Uygulama Ödülü” alırken, pandemi ile mücadelede en aktif görevi üstlenen filyasyon ekiplerinin kullandığı FİTAS Enocta Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 03.06.2021 15:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol