Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Diyarbakır annelerini görüşme etti

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, dağa kaçırılan evlatları düşüncesince HDP İl Başkanlığı binası uğrunda döl nöbeti markajcı Diyarbakır annelerini görüşme etti.

13 Ocak 2021 Çarşamba 12:38
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Diyarbakır annelerini görüşme etti
Diyarbakır

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi mesul markajcı Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019'da başlatmış olduğu habitat eylemi, 499'uncu gününde bitmeme ediyor.

Bakan Yardımcısı Demircan, ellerinde evlatlarının fotoğrafı ile bekleyişini sürdüren ailelerle görüştü.

Anneler, Demircan'a fotoğrafını gösterdikleri evlatlarının dağa elbette kaçırıldıklarını söyledi ve çocuklarına karşılaşmak düşüncesince eylemi sürdürmekte azimli olduklarını vurguladı.

Demircan, ziyaretin peşi sıra gazetecilere, Bakanlığın bitmeme fail çalışmalarını sahada strateji kılmak düşüncesince Diyarbakır'a geldiklerini, kentteki önceki programlarının habitat eylemi karşıcı anneleri görüşme kılmak bulunduğunu söyledi.

Terörle mücadelede en iri zorla milletten tahsil edilen çelim olduğuna ayraç fail Demircan, şunları kaydetti:

"Annelerin, babaların varlığını, ilkin asayiş güçlerimizin üstündeki tesirini biz biliyoruz. Terörle mücadelede devletimiz kararlı, baş döndürücü da iyi sonuçlar alındı. Bu yıl inşallah PKK'nın sonuç yılı olsun. Annelerin ve babaların bu konudaki azimli, azimli duruşu bizim düşüncesince en iri moraldir."

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 13.01.2021 12:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol