Kapıyı açmak için anahtar kullanabilen köpeğin yeteneği şaşırttı

Bolu'da, Golden cinsi yetenekli köpeğin sahibiyle yaşadığı apartmanın kapısını ağzıyla anahtar çevirerek açabilmesi görenleri şaşkına uğratıyor.

HABER
HABER
10 Temmuz 2021 Cumartesi 12:04
Kapıyı açmak için anahtar kullanabilen köpeğin yeteneği şaşırttı

Edinilen bilgiye göre, Bolu'nun Karacasu beldesinde yaşayan Hikmet Velioğlu'nun Golden cinsi köpeği yeteneğiyle görenleri hem şaşırtıyor hem de güldürüyor. Velioğlu'nun yaşadığı evin bahçesinde 7 yavrusu ve kedilerle birlikte kalan köpek, apartmandan içeri girmek istediğinde hem kapıya bağlı teli çekerek hem de kapının üzerindeki anahtarı ağzıyla çevirerek açabiliyor. Velioğlu ile duygusal bağ da kuran köpeğin yeteneğini görenler hem şaşırıyor hem de kahkahalara boğuluyor.

“Kapı açılınca inanamadım”
Yeteneğiyle şaşırtan köpeğin sahibi Hikmet Velioğlu, “Daha önce kapının üzerinde tel vardı. Kapının açılmasını teli çekip kullanıyorduk. Bizden görerek ağzıyla teli çekip kapıyı açıyordu. Sonra ağabeyim, ‘Bu teli çıkaralım. Kendimiz anahtarla açalım' dedi. Bir müddet sonra biz anahtarla açıp girerken bizi görüyor. Bir gün eve çıkıyorum, kapıyı kapattım. Kapı açıldı. Herhalde iyi kapanmadığı için açıldı dedim. Tekrar kapattım. Tekrar açıldı. Tekrar kapatıp eve çıkarken Rafi'nin anahtarla oynadığını gördüm. Kapı açılınca inanamadım. Sonra köpeğe ‘aç kapıyı' dedim. Ağzıyla anahtarı çevirip kapıyı açıyor” dedi.

Faruk Çidem
 

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 10.07.2021 12:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol