Kamu sosyal tesislerinde bu sene uygulanacak misyon bedelleri belirlendi

Hazine ve Maliye Bakanlığı kabilinden hazırlanmakta olan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı.

13 Ocak 2021 Çarşamba 09:38
Kamu sosyal tesislerinde bu sene uygulanacak misyon bedelleri belirlendi
Ankara

Kamuya ait sosyal tesisleri kıymetlendirmek isteyenlerin bu sene ödeyeceği minimal bedeller mahsus oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı kabilinden hazırlanmakta olan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğ, merkezi hile kapsamındaki amme idareleri, basar sermaye kebap kebap sermayeli kuruluşlar, amme konuşu teşebbüsleri, amme bankaları ile gayrı amme büyüklenme ve kurumlarının tasarrufunda mevcut yetişek ve istirahat tesisi, misafirhane, kreş, bebek bakımevi, spor tesisi ve benzer sosyal ve dayanaklık etmek gayeli tesislerden istirahat eşi yahut gayrı amaçlarla yararlanacaklardan alınacak yemek, konaklama ve gayrı görev bedellerinin tespitinde ve elde edilmiş gelirlerin kullanımında uyulacak kökler ve esasları düzenliyor.

Buna göre, amme büyüklenme ve kuruluşlarınca işletilen yetişek ve istirahat tesislerinden yararlanacak büyüklenme personeli, tesisin özelliklerine mucibince aşındırmak tutarı namına adam başı günce 19-24 yahut 29 lira, konaklama bedeli namına 8,50-10 yahut 11 liralık ödeyecek. 1 Temmuz-15 Ağustos zamanında ise konaklama ücretleri konutun çeşidine mucibince 13-14,50 liralık namına uygulanacak.

Konut yahut serbest kısımda soğutucu ve monitör bulunanlarda günce minimum 5'er lira, iklimleme cihazı bulunanlarda minimum 7 liralık ev başına arttırma değer alınacak.

Çocuk bakım ücreti

Misafirhanelerden yararlanan büyüklenme personelinden adam başı değme akşam düşüncesince minimum 14,50 liralık öğrenim edilecek. İdarelerce, sunulan hizmetin özelliği, maliyeti ve standardın üstünde olması, odadaki döşek sayısı üzere hususlar dikkate alınarak şimdi erdemli konaklama bedeli belirlenebilecek.

Kamu büyüklenme ve kuruluşlarına ait döl yuvası ve bebek bakımevlerine bildirme edilecek mutluluk memurları ve gayrı amme çalışanının değme evladı düşüncesince maaş bakım tutarı minimal 264 liralık olacak. Belirlenen minimal maaş ücretlerin döl yuvası ve bebek kademe hizmetlerinin karşılanmasında tam bulunmadığı durumlarda, büyüklenme ve kurumlar belirlenen ücretin üstünde değer belirleme edebilecek.

Kurum çalışanı de engelleme peyda etmek üzere, değme çeşitli futbol, basketbol, uçan top mağaza ve sahalarından, alan topu kortlarından, yüzme havuzlarından, su ve şita sporlarının yapıldığı yerlerden yahut gayrı spor tesislerinden yararlananlardan, müşterek saatlik faydalanma karşılığı, spor aygıt ve malzemelerinin yararlananlar kabilinden realizasyon edilmesi şeklinde adam başı minimum 10 lira, tesisten temini yerinde adam başı minimum 14,50 liralık alınacak.

Hamam, sauna ve kaplıcalardan müşterek zaman süreyle yararlanmanın bedeli namına da adam başı minimum 18 liralık ödenecek.

Tebliğ, 1 Şubat'ta yürürlüğe girecek.


Kaynak: AA

Son Güncelleme: 13.01.2021 09:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol