İstanbul'da taksimetre kuyruğu sürüyor

İstanbul'da yeni yıl zammı nedeniyle taksimetrelerini güncellemek zorunda olan taksicilerin Bağcılar'daki servisin önünde oluşturduğu uzun kuyruk devam ediyor.

HABER
HABER
03 Ocak 2022 Pazartesi 11:36
İstanbul'da taksimetre kuyruğu sürüyor

Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünce (TUHİM) enflasyon, yakıt giderleri, asgari ücretin artışı gibi nedenlerle elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs ücretlerine yeniden değerlenme oranı olan yüzde 36'lık zam talep edilmiş, zam teklifi UKOME'de kabul edilmişti.

Taksi ücretlerine gelen yeni yıl zammı nedeniyle İstanbul'da taksimetrelerini güncellemesi gereken taksicilerin oluşturduğu uzun kuyruklar 3'üncü günde de devam ediyor. Gece saatlerinden itibaren servisin önüne gelerek sıraya giren vatandaşların oluşturduğu kuyruk havadan da görüntülendi.

Bir aracın servisten ayrılması 5 dakika

Servise gelerek ayarlaması yapılan bir aracın servisten ayrılma süresinin ortalama 5 dakika olduğunu belirten servis görevlisi Burak Şimşek “Yoğunluğumuz var 3 gündür. Bir aracın ücretini ödemesi, ayarlanmalarının yapılması buradan ayrılması 5 dakika sürüyor toplamda. Araç çok muayene istasyonu az ondan dolayı kuyrukların olması normal. 30 kişiye yakın çalışıyoruz ona rağmen yoğunluk oluyor” dedi.

Gece 2 buçukta geldim

Gece 2 buçuktan itibaren sırada beklediğini belirten taksici Serdar Portakal “Gece 2 buçukta geldim hala bekliyorum. Arkadaşımız yardımcı oldu birazdan çıkacağım. Ama 21. yüzyılda yaşıyoruz buna bir çözüm bulunması gerekiyor. Burada sıra çok uzun. Burada bizim araçlar yüzünden trafik oluşuyor. Vatandaşla kötü oluyoruz. Onlar da doğal olarak tepki veriyor. İnşallah düzelir ben kurtuldum gidiyorum darısı diğer arkadaşların başına” diye konuştu.

Gece saat 4'ten itibaren beklediğini belirten Mustafa Kemal Atasoy ise “Normal iş saati 7'de başlıyor benim burada 5 saat kaybım bulunuyor bugün iş yapamadım. Patronla pazarlık halinde olacağız” diye konuştu.

Volkan Kayalar - Hacer İnci
 

İLGİLİ HABER
İstanbulda taksimetrelerin güncelleme işlemi 2nci gününde devam ediyor İstanbul'da taksimetrelerin güncelleme işlemi 2’nci gününde devam ediyor

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 03.01.2022 11:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol