Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Öğretim Derneği arasında sporcu bursu protokolü imzalandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) arasında ulusal ve uluslararası alanda Türkiye'yi temsil eden ve ÖZDER'e bağlı kurumlarda eğitim gören sporcuların yüzde yüz burs ile okumalarına imkan sağlayacak bir protokole imza atıldı.

29 Aralık 2020 Salı 15:38
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Öğretim Derneği arasında sporcu bursu protokolü imzalandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) arasında ulusal ve uluslararası alanda Türkiye'yi temsil eden ve ÖZDER'e bağlı kurumlarda eğitim gören sporcuların, eğitim ve öğretim hayatlarından da mahrum kalmalarını önlemek amacıyla yüzde yüz burs ile okumalarına imkan sağlayacak bir protokol imzalandı. Protokolü Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile ÖZDER Genel Başkanı Ahmet Akça imzaladı.

Protokol imzası öncesi açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu şunları dedi:

“Biliyorsunuz geçtiğimiz süreçte burada yine çok anlamlı bir toplantıya ev sahipliği yapmıştık ve spor camiamızın tüm paydaşlarının, sporcularımızın, sporcularımızın değerli ailelerinin yıllardır hasret duyduğu, spor noktasında başarı gösteren arkadaşlarımız için vakıf üniversitelerinde bir sporcu bursu çalışmasını addetmiştik. Hamdolsun o mutabakatlar sonucu bu yıl çok güzel sonuçları hep birlikte elde ettik, elde etmeye devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki günlerde bu çalışmanın geldiği aşama ile ilgili önemli bir toplantıyı da İnşallah Sayın Cumhurbaşkanı'mızın teşrifleriyle gerçekleştirmiş olacağız.”

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 29.12.2020 15:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol