Dursun Gürlek: 'Hayat Allah’ın insanlara tövbe etmesi için verdiği mühlettir'

Eyüpsultan'da Ramazan Sohbetleri programına konuk olan yazar ve Osmanlı tarihçisi Dursun Gürlek, “Hayat Allah'ın insanlara tövbe etmesi için verdiği mühlettir” dedi.

HABER
HABER
28 Nisan 2021 Çarşamba 18:36
Dursun Gürlek: 'Hayat Allah’ın insanlara tövbe etmesi için verdiği mühlettir'

Eyüpsultan Belediyesi'nin, Ramazan-ı Şerif için özel olarak hazırladığı ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınladığı Eyüpsultan'da Ramazan Sohbetleri'nin dün akşamki konuğu yazar ve Osmanlın tarihçisi Dursun Gürlek oldu.

Moderatörlüğünü Recep Demirkaynak'ın yaptığı, Ramazan'ın huzurunu, muhabbetini evlerinize getiren program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

“İslam'da ibadet sadece namazdan, oruçtan, hacdan, zekattan ibaret değildir”

Gürlek programda, mükellef bir sofrada güzel yemekler yenildiğinde yemek bittiği zaman lezzetin de bittiğini, diğer maddi lezzetlerin de böyle olduğunu, ancak üç lezzetin hiç bitmediğini vurgulayarak başladığı konuşmasında “Bunların birincisi tilavet-i Kur'an, ikincisi sohbet-i ihvan, üçüncüsü ise mülakat-ı Rahman. İmanla, ihlasla hakkını vererek huzuru kalp ile okunan Kur'an-ı Kerim'in lezzeti hiç bitmez. Her işin başı muhabbet. İslam'da ibadet sadece namazdan, oruçtan, hacdan, zekattan ibaret değildir. Şu yapılan sohbet te ibadettir” dedi.

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 28.04.2021 18:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol