AA'ya uluslararası fotoğraf ödülü

Anadolu Ajansı fotomuhabirleri, takım olarak katıldığı dünyanın en önemli basın fotoğrafı yarışmalarından Pictures of the Year International'da (POYI) “Yerel ekip fotoğraf serisi” kategorisinde finalist ödülünü aldı.

HABER
HABER
18 Şubat 2021 Perşembe 22:24
AA'ya uluslararası fotoğraf ödülü
Ankara

AA foto muhabirleri Şebnem Coşkun, Elif Öztürk, Arif Hüdaverdi Yaman, Gökhan Balcı ve Onur Çoban’ın "Avrupa’ya açık kapı" adlı serisindeki 20 fotoğraf, Avrupa’ya gitmek isteyen sığınmacıların Edirne’de toplanmasını ve Yunanistan'la kara sınırının olduğu bölgedeki bekleyişlerini gösteriyor.

ABD'deki Missouri Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi tarafından 1944’ten bu yana düzenlenen yarışmada her yıl basın fotoğrafçılığı alanında uzman jüri tarafından açık oturum şeklinde yapılan değerlendirmenin ardından çeşitli kategorilerde ödüller veriliyor.

Yarışmanın bu yılki jürisinde Cheriss May, J.B. Forbes, Shoun Hill, Marie D. De Jesús, Alex Wong, Preston Gannaway, Adrees Latif, Alysia Burton Steele, Melissa Melvin-Rodriguez, Deanne Fitzmaurice, Steph Chambers, Jose Carlos Fajardo, Elizabeth Cheng Krist, Alyssa Schukar, Katie Orlinsky, Ron Tarver, Samantha Appleton, Michael Robinson Chavez, Laylah Amatullah Barrayn, Carl-Pillipe Juste, Sue Morrow, Brian Palmer, Shaminder Dulai, Julie Winokur, Jasmine Goldband, Avi Gupta, Deb Pang Davis ve Brett Roegiers yer aldı.

AA foto muhabirleri, daha önceki yıllarda da 3 kez POYI ödülü kazanmıştı. 2014’te Mısır'daki foto muhabiri Mosaab Elshamy, 2015’te Peru'daki foto muhabiri Sebastian Castenada ve 2016’da Gazze’deki foto muhabiri Mustafa Hassona, yarışmada ödül almıştı.

Kaynak: AA

Son Güncelleme: 18.02.2021 22:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol