Yeniden Refah Partisi: CHP'nin genetik hastalığı ortaya çıktı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe yaptığı açıklamada, CHP'li milletvekilinin Kahraman Ordumuz ile ilgili talihsiz açıklamasını kabul edilemez bulduklarını, CHP'nin genetik hastalığının yine depreştiğini, CHP'yi milletin değerlerine ve kurumla

04 Aralık 2020 Cuma 15:38
Yeniden Refah Partisi: CHP'nin genetik hastalığı ortaya çıktı

Sakartepe, bununla birlikte RTÜK tarafından Habertürk Televizyonuna verilen cezanın hukuka uygun olmadığı ve bu orantısız cezanın basın özgürlüğü hakkının korunması açısından kaldırılması gerektiğini ifade etti.

CHP'Lİ VEKİLİN ORDUMUZ İÇİN KULLANDIĞI İFADELER KABUL EDİLEMEZ

Yeniden Refah Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı:   

Öncelikle belirtmek isteriz ki, son dönemde Suriye sınırımızda, Doğu Akdeniz' de, Terörle mücadelede destanlar yazan Mehmetçiğimizin millet olarak arkasındayız. Kahraman ordumuzun bu başarısından dolayı dostlarımız seviniyor, düşmanlarımız ise korkuyor. Mehmetçiğimizin başarıları göğsümüzü kabartırken, onlar fiili olarak sahada, millet olarak bizler de yüreğimizle ve dualarımızla evlatlarımızın arkasındayız.

Bu hafta bir CHP Milletvekilinin, Kahraman ordumuz için kullandığı skandal açıklamalar ülke gündemine düştü. Millet olarak, üzülerek bu beyanatları izledik. Dahası ise CHP yönetimi tarafından milletvekilinin sözlerine sahip çıkılmasını hayretle ve ibretle izledik. Aziz Milletimizin hiçbir ferdi tarafından asla kabul edilemeyecek bu açıklamaların, ısrarla devam etmesi ve arkasında durulması ise CHP’nin Halk ile olan mesafesini göstermektedir. Yargı mensuplarıyla, öğretmenlerle, esnafla arasına mesafe koyan CHP son açıklamaları ile millet ile de arasına mesafe koymuştur.

CHP’nin genetik hastalığının yine depreştiği ortaya çıkmaktadır. Devletin kurucu partisi olduğunu her seferinde ifade eden, CHP’yi Devlet ve Milleti anlamaya; Milletin değerlerine ve Kurumlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz.  

"HABERTÜRK'E VERİLEN CEZA HUKUKA UYGUN DEĞİLDİR"

Bununla birlikte, gözden kaçırılan en önemli ayrıntı ise Habertürk Televizyonuna RTÜK tarafından verilen hakkaniyete uygun olmayan cezadır. Bahse konu, talihsiz  açıklama Habertürk Televizyonunda bir CHP milletvekili tarafından yapılmıştır. Fakat, program moderatörü tarafından müdahale edilmesine ve tasvip edilmediğini net olarak ortaya koyulmasına rağmen, RTÜK tarafından üst sınırdan cezalandırılmıştır. Bu cezanın hukuka uygun olmadığı ve  Basın özgürlüğü açısından ilgili cezanın kaldırılması gerektiği kanaatindeyiz."

Son Güncelleme: 04.12.2020 15:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol