MHP Ankara İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Milliyetçi Hareket Partisi politik görüşlerinde yaptığı siyasi çıkışlarla nasıl Türk siyasetinde dominant bir rol oynuyorsa te

26 Ekim 2020 Pazartesi 08:38
MHP Ankara İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi yapıldı

Etimesgut Belediyesi Devlet Bahçeli Eğitim Spor ve Yaşam Merkezi'nde düzenlenen MHP Ankara İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Kongrede MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajını okuması ve ibraların ardından konuşmalara geçildi. Mevcut İl Başkanı Turgay Baştuğ seçime tek aday olarak girdi.

“Her zaman olduğu gibi bir disiplin ve birlik anlayışı içerisinde kongrelerimizi yapıyoruz”

Partisinin 9 Ağustos 2020'den itibaren olağan kongre sürecine girdiğini hatırlatan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Bugüne kadar 910 ilçe kongresi gerçekleştirilmiştir. Yine bugüne kadar 54 ilimizin kongresi yapılarak, yönetim, disiplin ve üst kurulları tesis edilmiştir. Bugün de 9 ilde il kongrelerimiz yapılmaktadır. Bu partimiz için sevindirici bir husus. Her zaman olduğu gibi bir disiplin ve birlik anlayışı içerisinde kongrelerimizi yapıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi politik görüşlerinde yaptığı siyasi çıkışlarla nasıl Türk siyasetinde dominant bir rol oynuyorsa, teşkilatlanma biçiminde de aynı usulü eş zamanlı olarak paralel bir anlayışla devam ettirmektedir" ifadesini kullandı.

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 26.10.2020 08:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol