Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gündeme ilişkin önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında yeni anayasa çalışmaları, salgında normalleşme, terör örgütleriyle mücadele ve ekonomideki gelişmelere ilişkin soruları cevaplıyor...

HABER
HABER
02 Haziran 2021 Çarşamba 03:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gündeme ilişkin önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

-Bakanımız kısa bir süre sonra açıklamayı yapacak. Şu tarihten itibaren şu şu şartlarda sosyal mesafeye dikkat edildiği takdirde maskeyi çıkarabiliriz.

-Anayasa çalışmasını yapan ekiple değerlendirmesini 128 madde üzerinde yapacağız. Ardından Devlet Bey'le değerlendireceğiz.

- Anayasa Bilim Kurulu oluşturmanın gayreti içinde olduk. Bu konuyla ilgili olarak da en geniş uzlaşıyı sağlayalım istiyoruz.

-(Biden ile görüşme) Özellikle ön hazırlıklarımızı yaptık yapıyoruz. Kendisi ile yapacağımız görüşmede ABD ilişkileri neden gerilim safhasında bunu soracağız. Sizden önce demokratlarla çalıştık böyle bir görünüm olmadı diyeceğiz. Bu gerilimin sebebi sözde Ermeni soykırımı artık bıktık ya. Bütün işin bitti de Ermenilerin avukatlığına sen mi soyunuyorsun?

-Sözde soykırım olarak atacaksın önümüze, bundan sonra karar vereceksin. Senden önce yönetenler senin kadar bilmiyor muydu? Ama bunu kullanmadılar. Cumhuriyetçi de kullanmadı Demokrat da kullanmadı.

- (ABD) müttefikimiz ise bu müttefik bizim mi yanımızda yer alacak teröristlerin mi yanında yer alacak? Maalesef teröristlerin yanında yer alıyorlar.

-(ABD’nin PYD’ye desteği) Biden döneminde de bu destekler devam ediyor. Devam edecek. ABD’den bir yayın kuruluşu geldi. Onlara anlattım. Adamlar hak veriyorlar.

-(yeni petrol ve doğalgaz keşfi) Allah nasip ederse Cuma günü Zonguldak’ta açıklayacağız.

-(Mısır’la normalleşme) Görüşmelerimiz genişleyerek devam ediyor. Bakanlarımızın görüşmelerinde herhangi bir sıkıntısı söz konusu değil.

-Kandil bataklığını terör mikrobunu yaymayacak bir Türkiye gerçeğini görecekler bilecekler. Biz Mahmur meselesini en az Kandil kadar önemsiyoruz. Mahmur Kandil’in kuluçka yuvasıdır.

-Bugün Merkez Bankası başkanımla görüştüm. Faizleri düşürmemiz şart.

AYRINTILAR GELİYOR...

Kaynak: DHA

Son Güncelleme: 02.06.2021 03:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol