Bakan Pakdemirli: 'Türkiye büyük mega projelere imza atan bir ülke oldu'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün KKTC'ye su akışının yeniden sağlanması amacıyla düzenlenen törende, "Türkiye artık tüm dünyada olduğu gibi büyük mega projelere imza atan bir ülke oldu" dedi.

06 Ekim 2020 Salı 22:07
Bakan Pakdemirli: 'Türkiye büyük mega projelere imza atan bir ülke oldu'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz'un katılımı ile bugün Geçitköy barajında düzenlenen törenle KKTC'ye suyun akışı yeniden sağlandı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da video konferans yöntemiyle katıldı. Bakan Pakdemirli törende yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a projeden ötürü teşekkür ederek, "Türkiye artık tüm dünyada olduğu gibi büyük mega projelere imza atan bir ülke oldu. Dünyanın en büyük köprülerini, dünyanın en büyük havalimanlarını, dünyanın en önemli mühendislik projelerini yapar hale geldik" şeklinde konuştu.

Pakdemirli, "Şimdi bu en büyük köprüleri yaptığımız zamanı düşünün, bir de aynı köprü teknolojisi ve mühendisi ile de denizin altında köprüler yapmaya başladık. Bu köprülerden belki otomobiller geçmiyor ama hayat kaynağı olan su geçiyor. Ben burada Kuzey Kıbrıslı Türk kardeşlerim nezdinde sizlere ve zatıalinize Kıbrıs'ımıza ülkemize ve dünyada tek olan bu projeyi kazandırdığınız için tekrar tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

Son Güncelleme: 06.10.2020 22:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol