1. Türk Dünyası Meteoroloji Forumu başladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 1. Türk Dünyası Meteoroloji Forumu'nda Türk Dünyası Meteoroloji Birliği kurulması çağrısında bulundu.

HABER
HABER
19 Şubat 2021 Cuma 12:08
1. Türk Dünyası Meteoroloji Forumu başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 84. kuruluş yıl dönümünü Türk Dünyası Meteoroloji servislerini çevrim içi "Türk Dünyası Meteoroloji Forumu”nda bir araya getirerek kutladı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin koordinesinde Tarım ve Orman Bakanlığı Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi'nde ilki düzenlenen foruma Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov, Azerbaycan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Muktar Babayev ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katıldı.

1. Türk Dünyası Meteoroloji Forumu'nun açılış konuşmasını yapan Bakan Pakdemirli, forumda bulunan 8 bakanın geniş bir yelpazeyi temsil ettiğini söyledi. Bunun meteorolojinin hayatın tüm alanları ile bağlantısı olduğunu gösterdiğini ifade eden Bakan Pakdemirli, "Bu sebeple tarihi, coğrafi ve kültürel olarak güçlü bağlarımız olan dost ve kardeş ülkelerle meteoroloji alanında var olan işbirliğini geliştirmek ve kurumsallaştırmak en önemli amaçlarımızdan olmalı" dedi.

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 19.02.2021 12:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol