'C vitaminiyle cildi korumak mümkün olabilir'

Stres, uykusuzluk, hava kirliliği, UV ışınları gibi faktörlerin cildi olumsuz yönde etkilediğini söyleyen Dr. Oya Yeşim Hacımustafaoğlu Utkan, “Her gün maruz kalınan bu faktörler, ciltte zamanla kırışıklık, renk eşitsizliği gibi düzensizliklere neden olabilir. Cildinizi sağ

HABER
HABER
19 Nisan 2021 Pazartesi 14:38
'C vitaminiyle cildi korumak mümkün olabilir'

Medicana International İstanbul Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Oya Yeşim Hacımustafaoğlu Utkan, C vitamini hakkında bilgiler verdi. Stres, uykusuzluk, hava kirliliği, UV ışınları gibi faktörlerin cildi olumsuz yönde etkilediğini söyleyen Dr. Utkan, “Her gün maruz kalınan bu faktörler, ciltte zamanla ışıltı kaybı, kırışıklık, renk eşitsizliği gibi düzensizliklere neden olabilir. Cildinizi sağlıklı görünümüne kavuşturmak ve güzelliğinizi devamlı koruma altına almak için ona biraz destek olmanız gerekiyor. C vitamini bu konuda en büyük yardımcınız olmaya hazır” dedi.

“Yaşlanmaya karşısı etkisi önemli”
Dr. Oya Yeşim Hacımustafaoğlu Utkan, “C vitamini; vücudun direnç kazanmasında oldukça büyük etki sağlıyor. Genel sağlığımızda bu denli etkili olan vitaminin sağlıklı bir cilde kavuşmak adına da mutlaka yeterli miktarda alınması gerekiyor. C vitaminin cilde en önemli faydası anti-aging etkisidir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 19.04.2021 14:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol