Türkiye bu olayı konuşuyor! Ezgi Mola, M.O.'nun teklifini reddetti

Sanatçı Ezgi Mola, cinsel saldırı sanığı M.O.'ya hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada, M.O. tarafının "özür dile konu kapansın" teklifini reddetti.

HABER
HABER
04 Haziran 2021 Cuma 08:36
Türkiye bu olayı konuşuyor! Ezgi Mola, M.O.'nun teklifini reddetti

Ünlü sanatçı Ezgi Mola'nın cinsel saldırı suçundan yargılanan M.O.'ya Twitter'dan hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada yeni gelişme yaşandı.

Batman'da İpek Er'e cinsel saldırıda bulunup intihara sürüklediği suçlamasıyla uzman çavuş M.O. hakkında cinsel saldırı suçundan Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı. M.O. tutuksuz yargılanma kararı verilmişti.

TAHLİYE KARARI SONRASI BU MESAJI ATMIŞTI 

Sanık hakkında verilen tahliye kararı kamuoyunda tepki çekerken, o dönem (20 Ağustos 2020) sanatçı Ezgi Mola da sosyal medya hesabında "Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyeyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!!" şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

EZGİ MOLA'YA SUÇ DUYURUSU

M.O.'nun avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Şüpheli olarak Mola'nın ifadesi alındı.

Mola, 19 Mart 2021'de talimatla alınan ifadesinde özetle şöyle dedi:

"Kadına şiddetin, ölümleri, istismarların üst üste gerçekleştiği o dönemde tam da Twitter gündeminin en üst sıralarında yer alan (Twitter tabiri ile trend topic olan)! #MusaOrhantutuklansın etiketiyle tüm kadına şiddet olaylarına genel tepkimi her duyarlı insan gibi verdim. Ben şikâyetçiyi ne tanırım ne da şahsına bir kastım olabilir. Göz önünde olan biri olduğum için duyarlılığımı gösterme düşüncesiyle genel fikrimi ve tepkimi ortaya koydum."

HAKARET DAVASI AÇILDI 

Hakaret suçunun uzlaşmaya tabi suçlar kapsamında olması nedeniyle savcılık, dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi. Taraflar aranarak uzlaşıp uzlaşmayacakları soruldu.

EZGİ MOLA "ÖZÜR DİLE" TEKLİFİNİ REDDETTİ 

M.O.'nun avukatı, "Mola özür mesajı yayınlasın" dedi. Ancak Mola reddetti.

Taraflar uzlaşmayınca savcılık, Mola hakkında "sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçundan Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

16 ÜNLÜYE DE SUÇ DUYURUSU 

Ezgi Mola'ya sosyal medyadan destek yağarken, M.O.'nun avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Mola'ya destek olurken hakaret içerikli paylaşımlar yaptıklarını öne sürdüğü 16 ünlü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

KAYNAK : Hürriyet Gazetesi / Mesut Hasan Benli
Son Güncelleme: 04.06.2021 08:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol