Son Dakika: Başkan Erdoğan yüz yüze eğitim kararını açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Başkan Erdoğan yüz yüze eğitimle ilgili alınan son dakika kararlarını açıkladı.

HABER
HABER
04 Ocak 2022 Salı 08:36
Son Dakika: Başkan Erdoğan yüz yüze eğitim kararını açıkladı!

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, milyonlarca öğrencinin beklediği yüz yüze eğitimle ilgili kararı açıkladı. Karara göre okullar yüz yüze eğitime devam edecek.

OKUL

YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK

Yüz yüze eğitimin devam edeceğini de söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyanın salgında okulların ilk açılması ve son kapatılması gereken yerler olduğu konusunda mutabık kaldığını görüyoruz.

Milli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika uzaktan eğitim açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Özer'den son dakika uzaktan eğitim açıklaması

Ülkemizdeki öğretmenlerin en az 2 doz aşılanma oranları bugün itibariyle İngiltere, Almanya ve Fransa gibi ülkelerin üzerindedir. Tedbirlere daha fazla riayet ederek yüz yüze eğitime devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. 

ÖĞRENCİ-OKUL

BAKAN ÖZER: EN SON KAPATILACAK YER OKUL

Bakan Özer yaptığı açıklamada; "Tüm dünya uzaktan eğitimin eşitsizlikleri artırdığı, bu nedenle mümkün olduğu kadar yüz yüze eğitime geçilmesi gerektiği konusunda mutabık. Hal böyleyken bizim de istediğimiz yüz yüze eğitime haftada beş gün geçmek oldu. Bu nedenle okulların ilk açılması ve en son kapatılması gereken yerler olduğunu sıklıkla tekrarladım" İfadelerini kullandı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

PANDEMİDE ÖĞRENCİLER

PANDEMİ TEDBİRİ OKUL

SINIF

Son Güncelleme: 04.01.2022 08:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol