Karayolları, verileri yayımlayarak Cüneyt Özdemir'i yalanladı!

Cüneyt Özdemir, İstanbul- İzmir otoyolunu ilk kez kullandığını, çok beğendiğini ancak yolun pahalı olduğu için boş olduğunu, geçilmese de parasının çatır çatır ödeneceğini söyledi. Karayolları Genel Müdürlüğü geçiş sayılarını yayımlayarak Cüneyt Özdemir'i yal

30 Kasım 2020 Pazartesi 00:38
Karayolları, verileri yayımlayarak Cüneyt Özdemir'i yalanladı!

İstanbul-İzmir arasını, 9 saatten 3 buçuk saate indiren, Türkiye'nin en önemli projelerinden biri olarak kabul edilen ve 2019 yılında açılan İstanbul-İzmir otoyolu vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Gazeteci Cüneyt Özdemir ise sosyal medya hesabında, #başımabirşeygelmeyecekse etiketiyle, İstanbul- İzmir otoyolunu ilk kez kullandığını, çok beğendiğini ancak yolun pahalı olduğu için boş olduğunu, geçilmese de parasının çatır çatır ödeneceğini söyledi.

Sayın @cuneytozdemir İstanbul-İzmir otoyolu akıllı, emniyetli ve konforlu olduğu için başınıza bir şey gelme olasılığı çok düşük.
Salgına rağmen Temmuz-Ekim döneminde geçiş sayıları garanti edilenin üstündedir.
Otoyolun doluluk oranının da gözlemlediğiniz gibi olmadığı aşikâr. https://t.co/WTEy70pU6B pic.twitter.com/PPuZWLMJgn

 

 

— Karayolları Genel Müdürlüğü (@KarayollariGM) November 29, 2020

Karayolları Genel Müdürlüğü, önce esprili bir şekilde, "akıllı, emniyetli ve konforlu olduğu için başınıza bir şey gelme olasılığı çok düşük" dedi. Sonra da, Temmuz-Ekim 2020 verilerini yayımlayarak "Salgına rağmen Temmuz-Ekim döneminde geçiş sayıları garanti edilenin üstündedir." dedi.

PANDEMİ ŞARTLARINA RAĞMEN GEÇİŞ SAYILARINI AŞTI

2019 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla, yerli firmalar tarafından gerçekleştirilen İstanbul-İzmir otoyol projesi pandemi şartlarına rağmen garanti edilen günlük geçiş sayılarını aştı.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün paylaştığı verilerin, her projeye muhalif yorumlar yapan ve her yapılanı beğenmeyen zihniyete cevap niteliği taşıdığı görüldü.

 

KAYNAK : Haber7
Son Güncelleme: 30.11.2020 00:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol