İBB'nin yurt skandalına Kabaktepe'den sert tepki!

İBB yönetimi Küçükçekmece ve Bağcılar'da öğrenci yurdu inşaatını durdurdu. CHP'li İBB yönetiminin 2219 öğrenci kapasiteli yurtları 2 buçuk yıldır kaderine terk ettiği ortaya çıktı.

HABER
HABER
29 Eylül 2021 Çarşamba 03:04
İBB'nin yurt skandalına Kabaktepe'den sert tepki!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Küçükçekmece ve Bağcılar'da iki bin 219 kapasiteli öğrenci yurdu inşaatını durdurduğu ortaya çıktı.

İBB yönetimi, 2017 yılında ihalesi yapılan ve 2018'de yapımına başlanan Küçükçekmece'deki ve Bağcılar'daki öğrenci yurt inşaatlarını durdurduğu ve 2 buçuk yıldır kaderine terk ettiği öğrenildi.

İMAMOĞLU TARAFINDAN ASKIYA ALINDI

İstanbul'da 2018 yılında İBB tarafından yapımına başlanan ve 1875 kişilik yurt projesinin, seçimden sonra yönetime gelen Ekrem İmamoğlu tarafından askıya alındığı ortaya çıktı. 2 yıl 3 aydır inşaat halinde bekletilen ve kaderine terk edilen projede, inşaatta kullanılan birçok malzemede tahribat oluştuğu ve maddi kayba yol açıldığı bildirildi.

Birçok proje gibi,
Gençlerimizin Barınma Hakkı Durduruldu!

CHP'li İBB tamamlansa 2 bin 219 gencimize yurt olacak inşaatlara 2.5 yıldır tek bir çivi çakmadı. Algı belediyeciliği, hizmet belediyeciliğine yenilecek! https://t.co/278OVU1ppj

— Osman Nuri Kabaktepe (@osmannnurika) September 28, 2021

KABAKTEPE'DEN SERT TEPKİ

Bu duruma, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe sert tepki gösterdi. Kabaktepe sosyal medya hesabından Tevfik Göksu'nun mesajını alıntılayarak paylaştığı mesajında, "Birçok proje gibi, Gençlerimizin Barınma Hakkı Durduruldu! CHP'li İBB tamamlansa 2 bin 219 gencimize yurt olacak inşaatlara 2.5 yıldır tek bir çivi çakmadı. Algı belediyeciliği, hizmet belediyeciliğine yenilecek!" ifadelerini kullandı.

 

Son Güncelleme: 29.09.2021 03:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol