KPSS ortaöğretim soru ve cevapları: 2020 KPSS ortaöğretim cevap kitapçığı ne zaman yayınlanır?

KPSS ortaöğretim soru ve cevapları, memuru olmak isteyen lise mezunu adayların bugün girdiği sınav sonrasında en çok araştırılan konuların başında. Sınavda karşılarına gelen KPSS ortaöğretim Genel Kültür ve Genel Yetenek sorularının doğru cevaplarını merak eden adaylar 20

HABER
HABER
22 Kasım 2020 Pazar 12:38
KPSS ortaöğretim soru ve cevapları: 2020 KPSS ortaöğretim cevap kitapçığı ne zaman yayınlanır?

KPSS ortaöğretim sınavı tüm Türkiye genelinde tamamlandı. Yüzbinlerce lise mezunu aday kamu kurumlarındaki iş fırsatlarını değerlendirebilmek için Ortaöğretim düzeyinde yapılan sınava katılım gösterdi. 22 Kasım Pazar günü saat 10.15’de başlayan sınav 130 dakika sürdü. Sınavın ardından cevapladıkları soruların doğru yanıtlarını merak eden adaylar KPSS ortaöğretim soru kitapçığının ne zaman yayınlanacağı tarihi merak ediyor. 3 milyon 498 bin adayın başvurduğu sınav sorunsuz bir şekilde tamamlandı. ÖSYM genellikle düzenlediği merkezi sınavın ardından soru ve cevapları yayına alıyor. Peki KPSS ortaöğretim sınavı soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? İşte Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu personeli seçme sınavı detayları…

 

 

KPSS ORTAÖĞRETİM SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI MI?

Bu sabah  saat 10.15 ‘de başlayan sınav 12.25 itibariyle sona erdi. Sınavdan çıkan adaylar heyecanlı bir şekilde KPSS ortaöğretim soru ve cevaplarının açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. ÖSYM düzenlediği merkezi sınavın soru ve cevaplarını henüz yayınlamadı. Ancak Ortaöğretim düzeyindeki sınavın soru ve cevaplarının önümüzdeki hafta Pazartesi gününde yayınlanması bekleniyor. 

 

 

KPSS ORTAÖĞRETİM SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS ortaöğretim soru ve cevapları, yayınlandığı takdirde aşağıda bulunan adres üzerinden veya Genel Kültür- Genel Yetenek oturumları temel soru kitapçığına ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (AİS) T.C kimlik numarası ve aday şifresiyle erişim sağlanabilecek.

KPSS ORTAÖĞRETİM DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILACAK?

Kamu Personeli Seçme Ortaöğretim sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacak. Örneğin Genel Yetenek’te doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkartılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır.

Bir testte en az 1 ham puanı yani neti bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklardır. KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puan (net) olması gerekmektedir. 

Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden elde edilen standart puanlar ağırlandırlarak KPSS puanları hesaplanacak. KPSS puanları içinde Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her birinin ağırlığı 0,5 olacaktır. r. Bu ağırlıklara göre, testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP)
hesaplanacaktır. Bir aday için herhangi bir ASP’nin hesaplanabilmesi için bu adayın söz konusu ASP’nin hesaplanmasına dahil edilen testlerin her birinden standart puanı olması gerekir.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI SORU DAĞILIMLARI

Son Güncelleme: 22.11.2020 12:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol