Kadınlara yönelik ayrım ifade eden kelime ve kalıplar

Kütahya'nın Simav ilçesinde, geleneksel olarak yanlış bilinen kelimelerin düzgün kullanılmasıyla ilgili farkındalık projesi başlatıldı. Pamukkale Üniversitesi (PÜ) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Cemre Altın tarafından hazırlanan proje

HABER
HABER
25 Mayıs 2021 Salı 11:04
Kadınlara yönelik ayrım ifade eden kelime ve kalıplar

Proje kapsamında hazırlanan afişleri izin alarak kurum ve işyerlerine asan Cemre Altın, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Altın, proje kapsamında ele aldıkları yanlış kullanılan kelimelerin doğru kullanımı için gayret gösterdiklerini belirterek, sporda kullanılan yanlış cümleler ile bazı sporların yalnız erkeklere yönelik olduğu gibi doğru olmayan düşüncelerin bulunduğunu ifade etti.

Simav İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Sapmaz, projeyi hazırlanıp Simav'da uygulandığı için öğrenciyi kutladığını ifade etti. Sapmaz, “Kadın sporcularımız ülkemizi en üst düzeyde temsil ederek ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıp, İstiklal Marşımızı söylediler. Kuvvet sporlarımızdan güreşte Yasemin Adar, boks branşında Büşra Işıldar, tekvandoda Nur Tatar dünya şampiyonu olup, bayrağımızı en üste çektirdiler” dedi.
Projeyi hayata geçiren Cemre Altın, kadınların ve kızların da sporda başarısının olduğunu, "Kız başına ne yapabilirsin" sözünün ise yanlış kullanıldığını ifade etti.

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 25.05.2021 11:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol