İlk dönem karne verilecek mi? MEB 2020-2021 eğitim yılı karne dağıtımı nasıl olacak?

İlkokul, ortaokul ve lisede eğitimlerini sürdüren binlerce öğrenci ara tatil dönüşü 31 Aralık tarihine kadar uzaktan eğitim alacak. MEB Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamaya göre yıl sonuna kadar yüz yüze ve uzaktan sınav düzenlenmeyecek. Alınan bu karar ile birlik

19 Kasım 2020 Perşembe 11:08
İlk dönem karne verilecek mi? MEB 2020-2021 eğitim yılı karne dağıtımı nasıl olacak?

Geçtiğimiz eğitim yılında öğrenciler ikinci dönemi uzaktan eğitim ile tamamladıkları için karnelerinde 1. dönem notları yansıtılmıştı. Yeni 2020-2021 eğitim yılında yüz yüze eğitim almaya başlayan kademelerde bazı sınavlar gerçekleştirilmiş pandemi ve salgın nedeniyle okullardaki yüz yüze eğitim yarım kalmıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamaya göre 31 Aralık tarihine kadar öğrenciler yüz yüze ve online olarak sınav yapılmayacak. Ölçme ve değerlendirme işlemlerinin yapılamamasından dolayı öğrenciler ilk dönem karne verilecek mi? sorusunun cevabını araştırıyor. MEB’in yayınladı takvime göre ilk dönem 22 Ocak tarihinde sona erecek. Peki öğrencilere karne dağıtılacak mı? İşte detaylar…

MEB 2020-2021 İLK DÖNEM KARNE VERİLECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 31 Aralık tarihine kadar yüz yüze ve uzaktan hiçbir sınav yapılmayacağını duyurdu. Yüz yüze eğitime başlayan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sınavlarının bir kısmına katılmıştı. Yarım kalan sınavların ara tatil dönüşü tamamlanması planlanıyordu. Eğitime verilen ara nedeniyle sınavlar düzenlenemeyecek. 31 Aralık sonrasında vaka sayısına göre okullar açılırsa sınavların okullarda yüz yüze imkanlarla yapılacağı öngörülüyor. Henüz karne dağıtımı olup olmadığı netlik kazanmazken konuyla ilgili gelişme olduğunda detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

MEB 2020-2021 TATİL TAKVİMİ!

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN UZAKTAN EĞİTİM AÇIKLAMASI!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, imzasıyla paylaşılan açıklamada " Dünyada ve ülkemizde salgının seyrinde yaşanan yükselişten, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime devam eden öğrenci, öğretmen ve çalışanlarımızın etkilenmemesi amacıyla 20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edilecek" ifadesine yer verildi. 

MEB Bakanlığına bağlı kreşler, ilkokul, ortaokul ve liseler özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları kapalı olacak.

Son Güncelleme: 19.11.2020 11:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol