2020 KYK sonuçları ne zaman açıklanır? 2020 KYK burs ve kredi sonuçları öğrenme!

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Ekim ayının son haftasında başlayan başvurular 8 Kasım tarihinde sona erdi. Üniversite eğitimleri boyunca burs ve öğrenim kredisi almak isteyen önlisans ve lisans öğrenciler burs sonuçları tarihini araştırıyor. 2020 KYK burs alma hakkı

14 Kasım 2020 Cumartesi 15:38
2020 KYK sonuçları ne zaman açıklanır?  2020 KYK burs ve kredi sonuçları öğrenme!

2020 KYK sonuçları ne zaman açıklanacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile burs ve öğrenim kredisi başvurularını tamamlayan yüzbinlerce üniversiteli sonuçların açıklanmasını bekliyor. Heyecanlı bir şekilde gelişmeleri takip eden önlisans ve lisans öğrencilerinin burs başvurusu esnasında verdikleri bilgilerin değerlendirmeleri yapılıyor. Ailenin aylık geliri, mal varlığı, ailedeki eğitim alan öğrenci sayısı ve diğer kriterler KYK burs hakkı kazanmasında faydalı olacak. E-devletten başvuru sırasında verilen ekonomik ve sosyal bilgiler kamu kurumlarından alınan verilerle karşılaştırılarak KYK burs sonuçları açıklanacak. Peki 2020 KYK burs ve öğrenim kredisi sonuçları ne zaman açıklanır? İşte KYK değerlendirme sürecinin sona ereceği tarih…

Üniversitelerin açılma tarihi: YÖK bahar yarıyılı (ikinci dönem) yüz yüze eğitim başlıyor mu?

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs ve kredi sonuçları ile ilgili henüz resmi bir duyuru ya da açıklama yapılmadı. 28 Ekim’de başlayan burs başvuruları 8 Kasım tarihinde sona ermişti. 2019 yılında yapılan başvurular 24 Ekim’de sona ermiş ve sonuçlar 16 Kasım’da adayların erişimine açılmıştı. KYK sonuçlarının Kasım ayının son haftasında açıklanması bekleniyor.

 

 

KYK SONUÇLARI NEREDEN NASIL ÖĞRENİLİR? 

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilerin başvuru değerlendirme işlemleri sona erdiğine sonuçlar “ sonuc.kyk.gov.tr "adresi üzerinden öğrencilerle paylaşılacak. Sonuçları adaylar T.C kimlik numarası ile sorgulayabilecek.  Sonuçların açıklanmasıyla  “ Öğrenim Kredisi Kazandınız” ifadesiyle karşılan adaylar geri ödemeli burs hakkı kazanırken, “ Burs ödemesi Alabilirsiniz” ifadesiyle karşılaşan adaylar geri ödemesiz burstan üniversite eğitimleri boyunca faydalanabilecek.

KYK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Bir öğrencinin 4 yıl tamamladıktan sonra mezun olmadığı durumlarda bursu kesilir.

Not ortalaması 4’lük sistemde 2.00’nin altında olan öğrencilerin bursu kesilir.

Not ortalaması 100’lük sistemde 53.33’ün altında olan öğrencilerin bursu kesilir.

Bir öğrencinin disiplin suçu işlemesi ve bunu tekrarlaması sonrasında okul ile ilişiği kesildiği durumlarda KYK bursu da kesilmektedir.

2 yıl okuduktan sonra başka bir bölüme geçen ve 2 yıl da orada okuyun öğrencinin mezuniyetine 1 yıl kalsa dahi 4. Yılını doldurduğu için öğrenim kredisi ve KYK bursu kesilecektir.

Son Güncelleme: 14.11.2020 15:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol