10 Ocak 2022 Pazartesi okullar tatil mi?

Okulların tatil olup olmadığı ile ilgili çeşitli illerin valilikleri tarafından açıklama yapıldı. İşte yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verilen iller.

HABER
HABER
10 Ocak 2022 Pazartesi 03:06
10 Ocak 2022 Pazartesi okullar tatil mi?

Bitlis'te eğitime kar engeli

Bitlis'te yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi.
Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimizdeki olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ilçemize bağlı resmi ve özel bütün eğitim kurumlarımızda 10.01.2022 Pazartesi günü eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 10.01.2022 Pazartesi günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir" denildi.

Tatvan'da eğitime bir gün ara verildi

Tatvan Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “İlçemizde 10.01.2022 Pazartesi günü eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmiştir. İlçemizdeki olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçemize bağlı resmi ve özel bütün eğitim kurumlarımızda 10.01.2022 Pazartesi günü eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 10.01.2022 Pazartesi günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir" denildi.

Tunceli'de bir ilçede daha okullar tatil edildi

Tunceli'de Pülümür ilçesinden sonra Ovacık ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Pülümür ve Ovacık ilçelerimizde eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Engelli ve hamile kamu personeli de aynı gün idari izinli sayılacaktır” denildi.

Pülümür'de okullara kar tatili

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçemizde eğitime (okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise) 10.01.2021 tarihinde olmak üzere bir gün ara verilmiştir. Vatandaşlarımıza önemle duyurulur” denildi.

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 10.01.2022 03:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol