Tayland, Covid-19'un Güney Afrika mutasyonu nedeniyle alarma geçti

Tayland, Covid-19'un Güney Afrika'da görülen ve daha bulaşıcı olduğu belirtilen yeni mutasyonun ülkede ilk kez tespit edilmesinin ardından riskli bölgelerden gelenlere yönelik zorunlu karantina uygulamasının süresini 21 güne çıkarmaya hazırlanıyor.

HABER
HABER
16 Şubat 2021 Salı 09:38
Tayland, Covid-19'un Güney Afrika mutasyonu nedeniyle alarma geçti

Covid-19'un Güney Afrika'da görülen ve daha bulaşıcı olduğu belirtilen yeni mutasyonu "B1351"in ilk kez doğrulandığı Tayland'da, salgında yeni dalga ihtimali karşısında alarma geçildi. Covid-19 Durum Yönetim Merkezi (CCSA) Sözcü Yardımcısı Apisamai Srirangsan, daha hızlı yayıldığı bilinen yeni türün ülkede salgını daha da kötüleştirebileceğini ve yakından izlenmesi gerektiğini ifade etti. Bu kapsamda 14 günlük zorunlu karantina uygulamasının süresini uzatmayı düşündüklerini kaydeden Apisamai, "Yeni mutasyonun görüldüğü ülkelerden dönenlere yönelik zorunlu karantinayı 21 güne çıkarmamız gerekebilir" ifadelerini kullandı.
Apisamai, CCSA'nın bu hafta yapılacak toplantıda karantina kurallarını gözden geçireceğini ve karantina süresini uzatma önerisini değerlendireceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 16.02.2021 09:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol