İranlı General Süleymani ve El-Mühendis için Bağdat'ta anma töreni

Geçtiğimiz yıl 3 Ocak'ta ABD tarafından düzenlenen operasyonla öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Örgütü Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi El-Mühendis, ölümlerinin yıldönümünden bir gün önce Irak'ın başkenti Bağdat'

03 Ocak 2021 Pazar 03:08
İranlı General Süleymani ve El-Mühendis için Bağdat'ta anma töreni
Irak'ın başkenti Bağdat'ta Haşdi Şabi örgütü, geçtiğimiz yıl 3 Ocak'ta Uluslararası Bağdat Havalimanı yakınlarında öldürülen İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Örgütü Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi El-Mühendis için anma töreni düzenledi. Geniş çaplı güvenlik önlemleri altında düzenlenen törene örgüt yetkilileri ve destekçileri katıldı. Süleymani, El-Mühendis ve korumalarının öldürüldüğü yerde düzenlenen törende ABD aleyhine sloganlar atıldı.

Törende konuşama yapan Haşdi Şabi Örgütü Başkanı Falih Feyyaz, İranlı General Süleymani ile El-Mühendis'in çizdikleri yolda devam edeceklerini vurgulayarak, “Cihat ve fedakarlık yolu uzun bir yoldur. Bizi yetiştirdiğiniz yolda devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: IHA

Son Güncelleme: 03.01.2021 03:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol