İngiltere NATO'ya tarihi bir teklife hazırlanıyor! Rusya'ya karşı dev askeri çıkarma

Son dakika... Dünya şubat ayında Rusya-Ukrayna savaşı ihtimali üzerine yoğunlaşmışken İngiltere Başbakanı Boris Johnson, NATO'ya "Avrupa çapında" yeni büyük bir güç konuşlanmayı teklif etmeye hazırlanıyor.

HABER
HABER
30 Ocak 2022 Pazar 08:38
İngiltere NATO'ya tarihi bir teklife hazırlanıyor! Rusya'ya karşı dev askeri çıkarma

Son dakika haberi...İngiltere'nin Ukrayna'ya karşı artan "Rus düşmanlığına" yanıt vermek için NATO'ya Avrupa'da "çok büyük" bir birlik, silah, savaş gemisi ve jet konuşlandırması teklifi sunmaya hazırlandığı ifade edildi.

Rusya Ukrayna'yı hem karadan hem denizden sığınak ve tatbikatlarla çembere almışken ABD, Polonya ve İngiltere Ukrayna'ya askeri kuvvetler ve tonlarca silah takviyesi yapmaya devam ediyor.

Rusya'dan Ukrayna açıklaması: ABD bize olumsuz yanıt verdi, artık son karar Putin'deRusya'dan Ukrayna açıklaması: ABD bize olumsuz yanıt verdi, artık son karar Putin'de

Açık açık yaptırımla tehdit ettiler! Kuzey Akım 2 dahil her şey masadaAçık açık yaptırımla tehdit ettiler! Kuzey Akım 2 dahil her şey masada

Son dakika: Biden'dan Rusya'ya gözdağı: ABD askeri yola çıkıyor!Son dakika: Biden'dan Rusya'ya gözdağı: ABD askeri yola çıkıyor!

BİNDEN FAZLA İNGİLİZ ASKERİ GÖREV ALACAK

Glasgow'da düzenlenecek BM zirvesi öncesi İngiltere Başbakanı Boris Johnson Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e sert mesaj verdi.

İngiltere'nin 1.150 askerini ve bazı caydırıcı silahları Doğu Avrupa ülkelerine konuşlandırmayı planladığı bilgileri aktarıldı.

"AVRUPA İÇİN TRAJEDİ OLACAK"

Johnson eğer Putin savaşmayı tercih ederse Ukrayna için "kan ve yıkım" Avrupa içinse tam bir trajedi olacağını söyledi.

KAYNAK : Haber7

Son Güncelleme: 30.01.2022 08:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol