Ermenistan ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan'ın sivil yerleşim birimlerine saldırılarını sürdürü

Ermenistan ordusunun ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentleri ile Goranboy, Terter, Ağdam, Ağcabedi, Fuzuli ve Cebrail illerinin köylerine top ve füzelerle ateş açması sonucu çok sayıda sivil yaşamını yitirdi ve yaralandı.

11 Ekim 2020 Pazar 13:38
Ermenistan ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan'ın sivil yerleşim birimlerine saldırılarını sürdürü
Bakü

Ermenistan'ın ateşkesi ihlal ederek askeri operasyonların yürütüldüğü bölgelerden uzaktaki Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine saldırılarını sürdürdüğü bildirildi.

Ermenistan Azerbaycan'ın Gence kentini vurdu: 9 ölü, 34 yaralı

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun Gence ve Mingeçevir kentlerini, Goranboy, Terter, Ağdam, Ağcabedi, Fuzuli ve Cebrail illerinin köylerine top ve füzelerle ateş açtığı belirtildi.

Saldırılarda çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği ve yaralandığı, sivil altyapının zarar gördüğü aktarıldı.

Bölgede durumun gerginleşmesinin sorumlusunun tamamıyla Ermenistan yönetiminde olduğu belirtildi.

Ermenistan ve Azerbaycan, Moskova'da yapılan görüşmelerde, 10 Ekim Cumartesi günü saat 12.00’den itibaren geçerli olmak üzere Dağlık Karabağ'daki cenazelerin ve esirlerin değişimini öngören insani amaçlı ateşkes kararı almıştı.

Ermenistan ordusunun, ateşkesin üzerinden 24 saat geçmeden, Azerbaycan'ın Gence kentine füzelerle saldırması sonucu 9 kişi ölmüş, 34 kişi de yaralanmıştı.

Son Güncelleme: 11.10.2020 13:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol