Elif Şafak, Ermenistan-Azerbaycan geriliminde safını paylaştığı şarkıyla belli etti

Azerbaycan ile işgalci Ermenistan arasında devamlı yükselen Dağlık Karabağ geriliminde sanatçılar ve yazarlar da taraflarını belirliyor. Daha önce birçok skandal çıkışıyla gündeme gelen yazar Elif Şafak, işgalci Ermenistan'ın yanında yer aldı.

14 Ekim 2020 Çarşamba 13:38
Elif Şafak, Ermenistan-Azerbaycan geriliminde safını paylaştığı şarkıyla belli etti

Kendilerini uluslararası hak savunucusu olarak lanse eden bazı yazarların, uluslararası hukuka göre Azerbaycan'a ait topraklarda insanlık suçu işleyen işgalci Ermenistan'ı desteklediği görüldü.

Azerbaycan'da da geniş bir okur kitlesine sahip olan Elif Şafak, Twitter hesabından Ermenistan'ı destekleyen bir paylaşım yaptı. Şehirdeki tüm kitapçılarda kitapları satılan Elif Şafak, Şuşa kilisesinde çekilen Ermeni şarkıcı Simon Magakyan'ın performansını paylaştı. HDP'ye verdiği destekle bilinen Elif Şafak'ın kitaplarının, Azerbaycan'daki çoğu kitapçıda satışlarının durdurulduğu da öğrenildi.

Barışa inanan ve barışı savunmaktan vazgeçmeyen herkes için bu paylaşım... yıkıntılar arasında sanat, teşekkürler @GaroPaylan paylaştığınız için pic.twitter.com/xug2otGHMG

— Elif Shafak (@Elif_Safak) October 13, 2020

HDP'li Garo Paylan'ın paylaşımını alıntılayan Şafak, "Barışa inanan ve barışı savunmaktan vazgeçmeyen herkes için bu paylaşım... yıkıntılar arasında sanat, teşekkürler Garo Paylan paylaştığınız için" dedi. Şafak'ın paylaşımının altına çok sayıda tepki geldi.

Son Güncelleme: 14.10.2020 13:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol