BM Genel Sekreteri Guterres'ten Gazze çağrısı: Zaten çok fazla masum sivil öldü

İsrail'in Gazze'ye yönelik başlattığı yoğun saldırıların ardından BM Genel Sekreteri Guterres, yaptığı açıklamada, 'Gazze ve İsrail'deki düşmanlıkların derhal hafifletilmesi ve durdurulması için çağrıda bulunuyorum. Zaten çok fazla masum sivil öldü' dedi.

HABER
HABER
14 Mayıs 2021 Cuma 07:36
BM Genel Sekreteri Guterres'ten Gazze çağrısı: Zaten çok fazla masum sivil öldü
İsrail'in Gazze'ye yönelik başlattığı yoğun saldırıların ardından BM Genel Sekreteri Guterres, yaptığı açıklamada, "Gazze ve İsrail'deki düşmanlıkların derhal hafifletilmesi ve durdurulması için çağrıda bulunuyorum. Zaten çok fazla masum sivil öldü" dedi.

İşgalci İsrail şimdiye kadarki Gazze’ye karşı en yoğun saldırısını gerçekleştirdi. İsrail'in Gazze'ye yönelik başlattığı harekatın ardından BM Genel Sekreteri Antonio Guterres Twitter hesabından açıklamada bulundu.

"Gazze ve İsrail'deki düşmanlıkların derhal hafifletilmesi ve durdurulması için çağrıda bulunuyorum" diyen Guterres "Bayram ruhuna saygı duyduğum için, Gazze ve İsrail'deki düşmanlıkların derhal hafifletilmesi ve durdurulması için çağrıda bulunuyorum. Zaten çok fazla masum sivil öldü. Bu çatışma, ancak tüm bölgede radikalleşmeyi ve aşırılığı artırabilir" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: DHA

Son Güncelleme: 14.05.2021 07:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol