Almanya'da 15 riskli bölgede halka açık yerlerde maske zorunluluğu getirildi

Almanya'da korona virüs salgınında vaka sayılarının yeniden artışa geçmesi üzerine 15 riskli bölgede halka açık yerlerde maske takma zorunluluğu getirildi.

09 Ekim 2020 Cuma 19:08
Almanya'da 15 riskli bölgede halka açık yerlerde maske zorunluluğu getirildi

Korona virüs salgını Avrupa'da yeniden etkisini arttırmaya devam ederken, birçok ülke kısıtlamaları geri getiriyor. Almanya Başbakanı Angela Merkel, bugün artan korona virüs vakaları nedeni ile 11 büyükşehrin belediye başkanları ile görüştü. Görüşmede salgına karşı alınacak önlemler karara bağlandı.

Maskesiz salgından korunmanın mümkün olmayacağını belirten Başbakan Merkel, korona vaka sayısı üst sınırı olan 100 bin nüfuslu yerleşim yerlerinde haftalık 50 yeni vaka artışının yaşandığı bölgelerin riskli bölge olduğunu aktardı. Merkel, 15 riskli bölgede halka açık olan yerlerde maske takma mecburiyeti konusunda belediye başkanlarıyla anlaştıklarını aktardı. Sosyal mesafeyi korumanın mümkün olmadığı dış mekanlarda maske takmanın gerekli ve mecburi olduğunu belirten Başbakan Merkel, salgını ciddiye almak zorunda olduklarını, ihtiyaç halinde Alman ordusunu destek için sahaya sürebileceklerini ifade etti. Eğlence ve kutlamaların salgının yaygınlaşmasında önemli bir etken olduğuna değinen Merkel, halihazırda salgını takip edebildiklerini ve kontrolden çıkmasını istemediklerini belirtti.

Son Güncelleme: 09.10.2020 19:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol